Środki do zwalczanie ćmy bukszpanowej
Środki na zwalczanie ćmy bukszpanowej są często poszukiwanymi specyfikami przez osoby hodujące wszelkie odmiany bukszpanów. Nie od dziś wiadomo bowiem, że larwy ćmy bukszpanowej potrafią dokonać znaczących zniszczeń w uprawach, żerując na liściach krzewów. Co więcej, przyczepiają się one zwykle do spodu liści, wybierając te położone możliwie blisko środka krzaczka, co sprawia, że walka z nimi staje się jeszcze trudniejsza. W przypadku dużej ilości osobników, skorzystanie z metod eliminacji mechanicznej, czy fizycznej, jest niewykonalne. Wówczas, należy sięgnąć po specjalnie przygotowane preparaty.
Środki na ćmę bukszpanową
Środki na ćmę bukszpanową odznaczają się wysoką skutecznością. Zwykle zaleca się zastosowanie ich w formie oprysku już w momencie zauważenia pierwszych symptomów żerowania. Specyfiki posiadają w swym składzie aktywny czynnik biologiczny, który infekuje szkodniki. W zależności od cyklu rozwoju ćmy, oprysk może mieć działanie kontaktowe (zwalczające dorosłe motyle) lub żołądkowe (zwalczające larwy). Po upływie 3 dni od dokonania oprysku, larwy znikają. Trzeba pamiętać, by okresowo, szczególnie po dużym deszczu, powtórzyć oprysk.
Preparaty do oprysku są bezpieczne dla środowiska i innych organizmów, ponieważ zastosowane w nich związki chemiczne wykazują działanie jedynie selektywne, nakierowane na zwalczenie określonego szkodnika. Gwarantuje to bezpieczeństwo dla owadów pożytecznych, przy jednoczesnej eliminacji osobników z gatunku ćmy bukszpanowej.